ייעוץ והכוונה לפני רכישה

מה עושים במצב של דום לב ברחוב

ניתן למצוא דפיברילטורים ברוב המקומות הציבוריים, כגון קניונים, חניונים ושדה התעופה.

דפיברילטורים נועדו לאבחן ולטפל בהפרעות קצב לב מסכנות חיים.

המכשיר מעניק שוק חשמלי ללב כדי להחזיר את קצב הלב התקין.

אם הלב של מישהו מפסיק לפעום בזמן שהוא ברחוב, יש להתקשר מיד למוקד 911 או לשירותי החירום.

אם אתה רואה מישהו מתמוטט ברחוב, אל תנסה לגעת בו או להזיז אותו אלא אם כן אתה יודע החייאה. התרחק מכל הסכנה על הקרקע כמו חבלים או מסילות כך שאם הם סובלים מהתקף כשהם נמצאים על הקרקע, הם לא יפגעו בעצמם יותר או ייפגעו מכל דבר סביבם.

אם אתה מבחין במישהו מחוסר הכרה ללא דופק עוד

דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים שיכול לשמש לטיפול באנשים עם דום לב.

אם הלב של מישהו מפסיק לפעום, חיוני להזעיק עזרה מיד. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא למצוא נקודת גישה ציבורית לדפיברילטור, או אם לא זמין, לבצע החייאה. חשוב לא להיכנס לפאניקה ולהישאר רגועים.

יש צורך לא רק ללמוד כיצד להשתמש בדפיברילטור, אלא גם מתי להשתמש בו.

צופה מהצד צריך להעריך את המצב ולהזעיק עזרה. אם הם מאומנים, הם יכולים להפעיל מכשיר ניטור לב חיצוני אם זמין או לבצע החייאה.

אם הקורבן התמוטט, הנח אותם על הגב כשראשם מוטה לאחור וודא שהם אינם במגע עם כל דבר שעלול להגביל את הנשימה או את זרימת הדם.

לאחר שהדבר נעשה, בצע את השלבים הבאים: בדוק את דרכי הנשימה, חזור על הנשימה (CPR), בדוק את הדופק (אם אפשר), התקשר למוקד 911, התקן מכשיר ניטור לב חיצוני אם זמין, השתמש ב-AED לפי הצורך.

דום לב יכול להתרחש בכל עת, אך סביר יותר שיקרה אם לאדם יש היסטוריה של מחלת לב. אם זה קורה, מישהו צריך להתקשר 911 מיד. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להתחיל החייאה על ידי לחיצה חזקה ומהירה על החזה של הקורבן עד שתגיע עזרה. אם יש לך גישה לדפיברילטור קרוב, עליך להשתמש גם בו. המכשיר ינחה אותך כיצד לבצע את ההליך בצורה נכונה.

מאז 1989 ניצלו יותר מ-260 חיים בגלל דפיברילטורים חיצוניים אוטומטיים.

הצעד הראשון לנקוט במצב של דום לב הוא להתקשר למספר 911. לאחר מכן השולח ינחה את המתקשר כיצד להמשיך עד שיוכל לשלוח צוות למקום.

השלב השני הוא לצעוק לעזרה ולרוץ לעבר הדפיברילטור הקרוב. אם אין דפיברילטורים בקרבת מקום, אז הם צריכים לנסות למצוא מישהו שיש לו אחד עליהם.

השלב השלישי הוא להפעיל את מתג ההפעלה במכונה לפני השימוש בה.

רביעית, חבר את הרפידות דרך חריצים בראשם ובחזרה למשך שתי שניות לפני שתכבה אותם שוב. פעולה זו תטעין את הרפידות כך שיוכלו לתת התחשמלות במידת הצורך מאוחר יותר.

חמישית, הפעל את הצג על ידי לחיצה על הכפתור שמתחתיו כדי שיוכל להציג קריאות של

דפיברילטור הוא מכשיר המשמש כדי לעזור ללב של מישהו לפעום בצורה נורמלית יותר. דום לב, הידוע גם בשם מוות לב פתאומי, מתרחש כאשר הלב נעצר באופן פתאומי ובלתי צפוי. המונח הרפואי למצב זה הוא "אסיסטולה". אם אתם עדים או חווים אדם שהתמוטט ואינו מגיב, חייגו 9-1-1 ובקשו אמבולנס.

אם מישהו מתמוטט:

התקשר למספר 9-1-1 ותגיד להם שאתה צריך אמבולנס

התחל להגיב למצב החירום הרפואי על ידי בדיקת הנשימה והדופק של האדם אם הוא אינו נושם, התחל החייאה (החייאה לב ריאה) מיד על ידי דחיפה חזקה ומהירה על החזה.

אם אין תגובה לאחר 10 דקות של החייאה, השתמש בדפיבר חיצוני אוטומטי

תוכן עיניינים

אולי יעניין אתכם